Babski Szyk

„Babski szyk” Projekt Fundacji Onkologicznej „AntyRak”

Projekt „Babski szyk” skierowany jest do kobiet i dziewczyn, które poddawane są leczeniu onkologicznemu powodującemu wypadanie włosów. To dla nich z inicjatywy Fundacji szyte są chusty pozwalające na uzyskanie choć minimum komfortu.

My kobiety czujemy dyskomfort w sytuacji gdy rano nie zdążymy umyć włosów lub musimy czekać na wizytę u naszej fryzjerki, która ma zawalony grafik. Jak więc możemy czuć się w sytuacji gdy nagle tych włosów brakuje lub są bardzo przerzedzone? Choroba z którą walczymy zabiera nam nie tylko siły, ale też część naszej kobiecości.

Możesz pomóc w projekcie „Babski szyk”:

1. Szyjąc chusty z powierzonego przez Fundację materiału, lub
  2. Wpłacając darowiznę na konto Fundacji z przeznaczeniem na zakup materiałów z których zostaną uszyte chusty.

Chusty będą nieodpłatnie rozprowadzane na wybranych Oddziałach Onkologicznych. Można też napisać do nas z prośbą o przesłanie.
Zadajmy szyku! Sięgnijmy po kolorowe i bajeczne chusty uszyte przez kobiety i dla kobiet!

Akcja społeczna prowadzona jest na terenie całej Polski.

Onkochusty szyje ok 200 osób.

Do końca grudnia uszyto 1.000 onkochust. Kolejne są w trakcie przygotowania.

Onkochusty szyte są indywidualnie, ale również w grupach zorganizowanych w ramach warsztatów i spotkań.