Seria artykułów

Co będziemy pisać i dlaczego?

Wszyscy wiemy, jak ważną sprawą dla każdego człowieka jest zdrowie. Jako Fundacja AntyRak już od kilku lat pomagamy osobom chorym w walce z chorobą i organizujemy także wydarzenia mające na celu promowanie zdrowego trybu życia, który w dzisiejszych czasach jest naszym organizmom bardzo potrzebny. Dziś także chcemy zacząć nowe działania, mające na celu w przystępny i ciekawy sposób uświadamianie i przekazywanie wiedzy na temat zdrowia, chorób i życia. Zainteresowaliśmy was? Jeśli tak, to czytajcie dalej!

Co konkretnie zamierzamy robić? Stworzyć serię artykułów, poruszających tematy nam bliskie, mówiące o sprawach, z którymi w trakcie działalności fundacji się zetknęliśmy. Uznaliśmy, że tematy te są tak ważne, że należy dzielić się wiedzą na ich temat z wszystkimi zainteresowanymi. Bardzo ważne jest bowiem zwiększenie świadomości społecznej, dotyczącej kwestii, o których chcemy pisać. O niektórych sprawach nie można milczeć, lecz trzeba mówić o nich głośno i wyraźnie, by mogli dowiedzieć się o nich inni!

Artykuły, publikowane na naszej stronie, będą podzielone na kilka wątków tematycznych. Pozwoli to nam bowiem na odpowiednie posegregowanie treści, które chcemy przedstawiać, wam zaś takie rozwiązanie znacząco ułatwi poszukiwanie interesujących informacji. Jakie to jednak będą wątki?

Pierwszy poruszanym przez nas temat będzie dotyczyć zdrowego trybu życia. Jest to sprawa, która dotyczy wszystkich osób, niezależnie od ich wieku czy stanu zdrowia, dlatego też będzie to nasz priorytet. Jaki wpływ na sprawność serca ma regularne bieganie? Dlaczego warto zrobić prezent swojemu ciału i nauczyć się jazdy na rowerze? Czy są jakieś przeciwwskazania do uprawiania tych sportów? Tego wszystkiego dowiecie się dzięki naszym artykułom o zdrowym trybie życia!

Wykluczenie osób chorych to kolejny wątek, który chcielibyśmy podejmować w ramach naszych tekstów. Nie da się ukryć, że niewiele mówi się na temat tego, jak zmienia się życie ludzkie pod wpływem choroby, dlatego też jest to dla nas tak ważny temat. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jakie trudności mają w codziennym funkcjonowaniu osoby chore oraz w jaki sposób można im nieść pomoc w tych kwestiach, te artykuły z pewnością was zainteresują!

Trzecim wątkiem będą wywiady z różnymi zaangażowanymi osobami. Będą one przeprowadzane z ludźmi, którzy mają coś ciekawego oraz istotnego do przekazania. W istocie wywiady te będą stanowić świadectwa osób oddanych pomaganiu innym lub potrzebujących takiej pomocy. Nasze wywiad będziemy przeprowadzać ze wszystkimi, którzy mogą i chcą przekazać szerszej publiczności od siebie coś istotnego, wiążącego się z zakresem działalności naszej fundacji.

Planujemy także czwarty wątek tematyczny, mający być zapisem historii oraz kroniką naszej fundacji. Musimy przyznać, że wszystkie działania, których się podejmujemy, stanowią dla nas ogromne wyzwania, ale i dają nam wiele satysfakcji z niesienia pomocy osobom, które jej potrzebują. Co było powodem założenia Fundacji AntyRak? Jakich działań obecnie się podejmujemy? W jaki sposób i ty możesz się włączyć w pomaganie w ramach naszej organizacji?
Na wszystkie te pytania także znajdziecie tu odpowiedź!

Jak zatem można zauważyć, wiele różnych tematów jeszcze przed nami! Oczywiście, nie jest to lista skończona, w czasie ukazywania się artykułów będą zapewne dochodzić nowe wątki, w zależności od podejmowanych przez nas działań lub od waszych zainteresowań.

Najbliższy artykuł ukaże się już za dwa tygodnie! Zachęcamy zatem do śledzenia naszej strony oraz profilu na Facebooku, gdzie będą pojawiać się informacje dotyczące naszych nowych wpisów!

Do zobaczenia wkrótce!