Karina Wątorska

8 lat, Białe Błota
Choroba: Stan po autoimmunologicznym zapaleniu mózgu z przeciwciałami anty-MOG oraz padaczką lekooporną
Numer konta:   56 1140 2004 0000 3502 7793 9709
Tytuł wpłaty:   Karina Wątorska 1912

Karinka Mała Królowa Uśmiechu!!!

W lutym 2019 r. spokojne dzieciństwo niespełna 4-letniej Karinki przerwała choroba. Choroba, która była wielkim zaskoczeniem, a jej objawy pojawiły się w ciągu jednego dnia.

Lekarze przez dłuższy czas nie byli wstanie określić na jaką chorobę cierpi Karina.
Wstępna diagnozą (po wielu badaniach) było ostre rozsiane zapalenie mózgu i rdzenia (ADEM). Była prowadzona obserwacja w kierunku chorób metabolicznych. Lekarze szukali odpowiedzi, zaskoczeni chorobą tak samo jak rodzina Karinki. Niestety skutki tajemniczej choroby były bardzo rozległe. Karinka przeszła dwa UDARY NIEDOKRWIENNE, pojawił się NIEDOWŁAD połowiczny obustronny i PADACZKA LEKOOPORNA.

Po prawie dwóch latach poszukiwań i licznych konsultacjach rodzicom udało się znaleźć lekarza w Niemczech, który postawił ostateczną diagnozę.
Karina cierpi na bardzo rzadką chorobę ośrodkowego układu nerwowego związaną z przeciwciałami przeciwko glikoproteinie oligodendrocytów i mieliny (anty-MOG), a dokładnie na Autoimmunologiczne Zapalenie Mózgu z przeciwciałami anty-MOG.

Wydawać się mogło, że postawienie diagnozy jest kluczem do opanowania choroby. Niestety NIE. Lek jeszcze nie istnieje…

Obecnie Karinka wymaga codziennej specjalistycznej rehabilitacji, zajęć logopedycznych, leków oraz środków na dalsze konsultacje. Mimo ogromnego wysiłku jaki Karinka wkłada w pracę z terapeutami, nie udaje się osiągnąć zamierzonych efektów. Przyczyną są codzienne ataki padaczki, których nie można opanować lekami. By poprawić samopoczucie i funkcjonowanie, Karina jest na diecie ketogennej mającej na celu zmniejszyć ilość wyładowań.

Każdy z nas może pomóc wpłacając środki na konto Karinki w Fundacji Onkologicznej „AntyRak”.

Wpłaty na konto: 56 1140 2004 0000 3502 7793 9709, tytuł przelewu: Karina Wątorska 1912.

Przekazując 1,5% podatku: KRS 0000744402, cel szczegółowy Karina Wątorska 1912.

Pomagajmy, sercem wspierajmy!

Kartki z pamiętnika: